شما اینجا هستید

وقایع و تقویم ها در دروپال

مقدمه
بسیاری از وب سایت ها باید به مدیریت تاریخ وقایع مختلف بپردازند. این وب سایت ها که متعلق به سازمان های دولتی و غیر دولتی هستند باید به تعقیب وقایعی چون گردهمایی ها و همایش ها بپردازند. البته برخی از آنها نیز متعلق به جوامعی هستند که اخباری خاص را از منابع مختلف پی گیری می کنند. البته مدیریت وقایع و تقویم ها کار دشواری است و برای انجام این کار ابزارهای مختلفی پیش بینی شده که هر کدام محدودیت هایی دارند.
دروپال با استفاده از ساختار منسجم سیستم، ماژول ویوز ، فیلد ها و ماژول مشارکتی Date ، از روش های پیچیده ای برای مدیریت تقویم و وقایع استفاده می کند تا همه انتظارات از یک تقویم وقایع در وب سایت ها تامین شود. در این بخش شما با نحوه به کارگیری آنها در سایت خود آشنا خواهید شد.
البته چون ساختن یک تقویم شخصی در دروپال تقریبا کار بسیار پیچیده است پیشنهاد می کنیم از ماژول Date و ماژول های مشابه آن استفاده کنید. یا حداقل در یک فضای کاملا آماده دروپالی آن را نصب کرده تست کنید. در صورت نیاز شما می توانید تغییرات لازم را در بخش های فرعی آن اعمال کنید. بخش های فرعی قسمتی از بخش Date در ماژول Date هستند.
همچنین شما می توانید ویو های مخصوص خود را ایجاد کرده یا ویو های ماژول Date را کپی کرده و تغییر دهید. اگر از تغییر بخش های ماژول Date و View کار خود را آغاز کردید، ممکن است وقت خود را برای کارهای غیر ضروری صرف کنید.
تذکر: قبل از هر چیز دقت داشته باشید که ماژول های نامبرده بصورت پیشفرض از تاریخ میلادی استفاده می کنند و برای جلوگیری از تغییرات در سیستم و بروز مشکلات احتمالی، ما نیز با تکیه به تاریخ میلادی آموزش این ماژول را ادامه خواهیم داد.