شما اینجا هستید

اولین سایت آنلاین دروپالی

مقدمه
پس از مشاهده آموزش های قبلی ، حالا باید به ایجاد سایت دروپالی خود بپردازید. در این بخش به مسائل پایه ای چون انتخاب قالب برای سایت، کارکردن با پنل ها و صفحات، استفاده از منوها و مسائل کلی دیگر می پردازیم. در این بخش شما اطلاعات کلی در مورد ایجاد و نگهداری سایت را به دست می آورید. این اطلاعات از کاربرد مدیریت سرویس ها گرفته تا حفاظت از سایت در اختیار شما قرار می گیرد.

پیکربندی و اجرای سایت شما
در این مرحله از کار است که باید با مساله ایجاد یک سایت دروپالی واقع گرایانه تر برخورد کنیم. به مسائل و مشکلاتی فکر کنید که تا این بخش با آن مواجه شده اید و راه حل های ممکن را مرور کنید. البته بسیاری از مشکلات برای کسانی ایجاد می شود که از هاستینگ های اشتراکی استفاده می کنند. البته همه این مشکلات را میتوان بسادگی رفع کرد. سپس به بخش های پایه ای نقش ها و مجوزهای سایت باز میگردید و تصمیم نهایی خود را در مورد این قسمت ها اتخاذ می کنید. همچنین به گونه های محتوای مورد نیاز در سایت دروپالی خود فکر کنید و ساختار آن را پیاده سازی نمایید. در صورت امکان ایجاد سایت دروپالی خود را با استفاده از یک قالب پیشفرض دروپالی آغاز کنید.
نکته مهم اینجاست که اولین کاربر ایجاد شده در سایت اختیارات و دسترسی کاملی به قسمت های مدیریتی سایت و پایگاه داده دارد. البته پیشنهاد شده و معمولا مدیران سایت از آن استفاده نمی کنند مگر برای اجرای update.php و سایر امور مربروط به نگه داری سیستم ، اما باید نظارت دقیقی بروی آن صورت پذیرد. در مورد کلمه عبور این اکانت دقت و وسواس زیادی از خود نشان داده و از به اشتراک گذاشتن اکانت ها و کلمه های عبور با دیگران خودداری کنید. البته کلمه عبور اکانت کاربر اولیه یا همان مدیر اصلی سایت باید با دیگر مدیران وب سایت به اشتراک گذاشته شود تا به bank PIN شما تبدیل نشود. بدین ترتیب سایرین در صورت غیبت شما می توانند از آن استفاده کنند (البته با مجوز شما). البته شما می توانید همیشه آن را تغییر دهید ولی ریسک بزرگی است اگر پس از تغییر کلمه عبور، آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.