شما اینجا هستید

نصب و سوییچ کردن قالب ها

شما می توانید قالبی را مشخص کنید که باید تنها توسط مدیر سایت قابل استفاده باشد. در این صورت شما باید این قالب را از میان قالب های پایه ای دروپال انتخاب کنید: مثل Garland یا Minnelli. اگر به مشکلی برخوردید پس از تعیین قالب مورد نظر، با ?q=admin وارد سایت شوید تا با استفاده از قالب قبلی بخش مدیریت، وارد تنظیمات مدیریتی سایت شوید. در آن قسمت می توانید نسخه حاضر را به یک نسخه سالم که قبلا تست کرده اید تغییر دهید.
البته این کار باعث می شود شما با هر بار ورود به قسمت مدیریت، با تغییر قالب سایت متوجه این نکته باشید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از نمونه های پایه ای دروپال با رنگی ثابت و شخصی سازی کم استفاده کنید تا این تغییر واضح تر باشد.

تعیین یک قالب مدیریتی
دردروپال قالب مدیریتی از طریق منوی pop-up در زیر لیست قالب ها تنظیم می شود. و چک باکس مربوط به بخش ویرایش محتوا در زیر این منوی pop-up قرار دارد. تصویر زیر لیست قالب های دروپال درکنار منوی pop-up برای انتخاب نمونه دلخواه را به نمایش درآورده است. البته چک باکس مورد اشاره در عکس دیده نمی شود. برای ورود به این قسمت باید به admin/appearance رفته از کلید Appearance در بالای پنجره استفاده کنید.

ghaleb-ha

سوئیچ کردن قالب ها
پس از انتخاب قالب دلخواه یا دانلود آن، به یاد داشته باشید مثل مساله ماژول ها، آن را در پوشه اصلی قالب ها نصب نکنید و فایل های دانلودی و ضمایم آن را به sites/all/themes منتقل کنید. بنابراین بخش sites/all/folder سیستم شما حاوی قالب ها و ماژول های دانلود شده شما خواهد بود.
سپس این قالب به لیست قالب های شما اضافه می شود (تصویر بالا ). به جز کلید pop-up قالب مدیریتی در زیر لیستadmin/ appearance . پس از نصب قالب جدید باید روی چک باکس فعال سازی کلیک کنید. پس از فعال کردن قالب، باید روی لینک پیکربندی در سمت راست آن کلیک کنید. بدین ترتیب وارد صفحه ای چون تصویر زیر می شوید. به خاطر داشته باشید که پیکربندی هرقالب منحصر به فرد است.

tanzimat-garland

در بالای صفحه می توانید قالب های متفاوت را مشاهده کنید. اگر کار را با قالب جدید خود شروع کنید، نیازی نیست تنظیمات را تغییر دهید. اگر قالب مورد نظر شما از ماژول رنگ پشتیبانی کند، بخش اول تنظیمات شما تنظیمات رنگ خواهد بود. اگر در صفحه پایین تر بروید پیش نمایشی از قالب شما در سایت به نمایش درآمده است (تصویر زیر). در زیر این پیش نمایش، تنظیمات مختلف برای گزینه های قالب های سایت وجود دارد. برای نهایی کردن تنظیمات این بخش باید روی چک باکس ها کلیک کنید.

pish-namayesh-garland

طبق تصویر زیر در پایین ترین قسمت صفحه، چک باکس ها و مسیرهایی وجود دارد که ممکن است حاوی آیکون سایت باشند. پس از اتمام کار حتما تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید. به صفحه لیست بازگردید و روی کلید Default radio کنار قالب دلخواه خود کلیک کنید. با ذخیره کردن این تغییرات، قالب جدید شما راه اندازی می شود. با مراجعه به صفحه اصلی و سایر بخش های سایت می توانید تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید(غیر از صفحه مدیریت).

tanzimat-ax-%26-icon