شما اینجا هستید

با 300 میلیون تومان چه خودروی اتوماتی بخریم؟

1 post / 0 جدید

وضعیت: آفلاین
  • تعداد ارسال: ۶
  • تاریخ عضویت: ۲۰۲۰/۱۰/۰۳
  • آخرین حضور: ۲۰۲۰/۱۰/۰۷
  • سمت: کاربر عضو
  • موقعیت: نامشخص

برلیانس H330مدل 95

این خودرو که محصول کشور چین می‌باشد و البته در میان خودروهای چینی نسبتاً شناخته‌شده است، تقریباً توانسته کیفیت قابل قبولی را در این محدوده قیمتی برای خود ثبت کند و از سوی خریداران نیز با استقبال خوبی مواجه بوده است. اگر قصد خرید خودرو در محدوده ۳۰۰ میلیون تومان را دارید می‌توانید روی برلیانس نیز حساب بازکنید.

این خودرو در سال ۱۳۹۴ برای اولین بار وارد ایران شد و تحت شرکت خودروسازی سایپا (پارس‌خودرو) تولید آن آغاز شد. شکل طراحی ظاهری این خودرو آن را در میان نسل جوان و میان‌سال به خودروی جذاب تبدیل کرده و موردعلاقه ایرانیان شده است. در طراحی کابین و داخل خودرو نیز از مواد و متریال باکیفیت استفاده‌شده است.

حداکثر سرعت ثبت‌شده برای آن در حدود ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت، مصرف سوختی معادل ۶.۸ تا ۷ لیتر برای هر صد کیلومتر سفر است. سرعت شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو در حدود ۱۳.۲ تا ۱۳.۷ ثانیه است. داشتن سانروف، بسته شدن پنجره‌ها با ریموت، قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت، آینه برقی جانبی، دکمه استارتر سیستم ورود بدون کلید از امکانات رفاهی آن است.

مگان ۲۰۰۸

رنو مگان توسط شرکت رنو فرانسه طس سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹ تولید شد و البته مونتاژ آن در ایران توسط شرکت پارس خودرو صورت گرفت. طراحی داخلی مگان بیشتر حالتی قدیمی و کلاسیک دارد. اما در طراحی داخلی، ترمزدستی آن جالب و جذاب طراحی‌شده و شبیه به اهرم گاز هواپیما است. اما شکل ظاهری داشبورد کاملاً ساده است.

ازجمله فاکتورهایی که بر روی خودرو به‌کاررفته چراغ مطالعه، کنترل‌کننده سیستم صوتی پشت فرمان، آینه جانبی برقی، سنسور باران، تهویه خودکار تک کاناله و پشت‌سری‌های عقب است. این خودرو در دو نوع وارداتی و تولیدی پارس‌خودرو در ایران موجود است که هر دو نسخه ازنظر فنی مشابه هستند و در دو مدل موتورهای ۱.۶ لیتری و 2 لیتری به بازار عرضه شدند.

نظر ایمنی رنو مگان موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی یورو انکپ شده و تجهیزات ایمنی مانند کمربند ایمنی پیش کشنده، ترمز ضد بلوکه، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز را داراست. همچنین در مقایسه با خودروهای چینی، رنو مگان ۲۰۰۸ همچنان از استحکام بیشتر و بالاتری برخوردار است و از این نظر قابل‌اطمینان‌تر از خودروهای چینی است.

این خودرو سال‌های طولانی در ایران مونتاژ و تولیدشده ولی هنوز همان سبک و سیاق سادگی در طراحی داخلی آن حفظ‌شده و استفاده از زیره پلاستیکی مشکی‌رنگ در نمای جانبی خودرو نیز شکلی ارزان‌قیمت به خودرو داده است. اما از ایرادات مهم آن یکپارچه بودن جلوی پنجره با سپر است که در صورت بروز تصادف و آسیب به جلوپنجره باید سپر نیز کاملاً تعویض شود.

ادامه مقاله را از این لینک بخوانید.

نسخه مرتبط: