رفتن به محتوای اصلی
ثبت شده توسط translate در ش., 01/10/2015 - 14:29

در این بخش شما با یکی از روش های نصب دروپال که نصب دروپال روی سرور محلی یا همان localhost می باشد ، آشنا خواهید شد . برای آگاهی از روش های دیگر نصب به سایت نگارنده مراجعه نمایید .

نصب آزمایشی
اگر بار اول است نسبت به نصب دروپال اقدام می کنید، بهتر است نسخه ای را به طور آزمایش نصب کنید تا بار دوم با خیال راحت به نصب و افزودن مطالب و نهایی کردن تنظیمات بپردازید و بدین ترتیب اشتباهات خود در بار اول را در نصب دوم تکرار نخواهید کرد.

طرح ریزی برای نصب دروپال
بهتر است قبل از نصب دروپال، مراحل نصب بعدی را برنامه ریزی کنید. سرعت تغییر و تحول وب سایت ها و نرم افزارها بالاست و شما باید به توجه و نگه داری دائم ازسایت دروپالی خود بپردازید.
امروزه شرکت های فروشنده محصولات تبلیغی از سیاست جدیدی استفاده می کنند:
آنها همیشه با ورود نسخه جدیدی از محصول به بازار، با استفاده از بسته های تکمیلی به رفع نقایص نسخه های قبلی می پردازند تا از آنها پشتیبانی کنند. به علاوه تنها کسانی که نسخه های قبلی را از طریق قانونی خریداری کرده اند، می توانند از امکانات به روز کردن محصول استفاده کنند. این شرایط در مورد دروپال هم صادق است اما نه در مورد قیمت، چون دروپال کاملا رایگان است. البته در مورد بازبینی و مرور مشخصات فنی محصول هم سازندگان دروپال هر دوسال یکبار به تغییرات لازم می پر دازند. در دنیایopen source دیگر نیازی به پرداخت پول بابت نسخه های جدید نیست اما همچنان باید برای پشتیبانی از محصولات به نصب بسته های تکمیلی پرداخت. به عنوان مثال در دروپال 7 استفاده از 5,2 PHP یا نسخه جدیدتر الزامی است اما در دروپال 5 نسخه 4,3,5 php یا جدیدتر لازم است. برای کسب اطلاعات مختلف در مورد انتشار نسخه های جدید دروپال و ابزارهای مورد نیاز آن می توانید به سایت رسمی دروپال مراجعه کنید.

برنامه ریزی برای دروپال
دروپال روی یک سرور وب اجرا می شود و داده های آن در یک پایگاه داده ذخیره می شود. دروپال و ماژول های آن در ابتدا با فرمت رمزنویسی PHP سازگار هستند. بنابراین تنها شما به عنوان کاربر باید یک سرور وب در اختیار داشته باشید تا از این زبان و سایر زبان های برنامه نویسی وب پشتیبانی کند.
شما می توانید دروپال را روی سیستم شخصی خود نصب کنید و تنها به کسانی که به شبکه شما دسترسی دارند، اجازه دهید از آن بازدید کنند. یا اینکه شما می توانید با استفاده از یک خط ارتباط اینترنت، آن را در اختیار سایر کاربران قرار دهید. هر چیزی که برای نصب دروپال نیاز دارید در آدرس drupal.org/requirements می توانید بیابید. پس از نصب دروپال و گذراندن مراحل تست، باید به پیام های error سیستم رسیدگی کنید. در صورت نیاز می توانید از بخش جستجوی سایت دروپال برای حل مشکلات دروپالی سیستم خود استفاده کنید.

تا جایی که لازم است تکرار کنید
چون نسخه های دروپال، پایگاه داده و PHP به یکدیگر مرتبط هستند، ممکن است مجبور شوید این مراحل را بیش از یکبار انجام دهید.