رفتن به محتوای اصلی
ثبت شده توسط translate در ی., 01/11/2015 - 14:17

شما حالا می توانید نسبت به نصب دروپال اقدام کنید. ابتدا باید فایل های لازم را دانلود کرده در جای خود قرا‌ر دهید و سپس برنامه نصب دروپال را اجرا کنید. قبل از شروع کار، باید اطلاعات لازم از مرحله قبل را آماده کنید و مطمئن شوید وقت لازم در اختیار دارید. شما ابتدا باید دروپال را‌ دانلود کنید و بعد به آپلود فایل ها در سرور خود بپردازید. البته این مسئله‌ در مورد ماژول ها هم موقت است. برنامه نصب دروپال کاملا اتوماتیک است ولی وقت گیر. این مرحله بسته به سرعت اتصال شما به اینترت، ممکن است چند دقیقه تا نیم ساعت طول بکشد.
1. مطابق تصویر زیر به دانلود نسخه مورد نظر دروپال دروپال بپردازید. بهتر است از نسخه فارسی استفاده کنید. دقت کنید که فایل دریافتی شما به صورت فشرده خواهد بود و باید آنرا از حالت فشرده خارج کنید.

Image removed.

2. اگر از نسخه انگلیسی استفاده میکنید ، باید فایل settings.php را بسازید. تنظیمات اولیه این فایل در فایل های اولیه در مسیر sites/default/default.settings.php وجود دارند. طبق تصویر زیر این فایل را کپی کرده نام آن را به sites/default/settings.php تغییر دهید. بدین ترتیب اگر مشکلی پیش بیاید، شما می توانید به راحتی به فایل پیشفرض default.settings.php برگردید بدون اینکه مجبور باشید تمام اجزای دروپال را دوباره دانلود کنید. البته باید مطمئن شوید settings.php برای روند نصب قابل بازنویسی است. پس از اتمام این پروسه می توانید این فایل را به حالت تنها خواندنی تبدیل کنید.

Image removed.

3. تمام فایل های دانلود شده را به سرور (یا پوشه وب سرور) منتقل کنید. پوشه دانلودی شما به نام نسخه دروپال شما خواهد بود: مثلا drupal-7.34 نشان دهنده این است که شما از نسخه 7 دروپال و انتشار 34 آن استفاده می کنید. اگر قصد ندارید از پوشه زیرین استفاده کنید می توانید محتویات این پوشه (نه خود پوشه) را به دایرکتوری ریشه سرور وب خود منتقل کنید.
4. برنامه نصب کننده را فعال کنید. با استفاده از مرورگر خود به آدرس sitename.com/mysubfolder/install.php یا در صورت استفاده از کامپیوتر شخصی به آدرس localhost/mysubfolder/install.php مراجعه کنید. اگر محتویات پوشه دانلود شده خود را در ریشه سایت نصب کردید، URL ها را باید به این شکل وارد کنید: sitename/install.php یا sitename.com/install.php .
5. در دروپال 7 و اگر از نسخه انگلیسی استفاده کنید ، یک مرحله جدید اضافه شده تا قبل از شروع مرحله نصب طبق تصویر پایین پروفایل نصب خود را انتخاب کنید. و البته یک مرحله نصب مختصر برای ماژول ها اضافه شده تا سازندگان ماژول های جدید به تست محصولات خود بپردازند. این مرحله در تصویر زیر کاملا مشخص است.

Image removed.

6. طبق تصویر زیر زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Image removed.

7. پایگاه داده را راه اندازی کنید. طبق تصویر زیر اطلاعات یادداشت شده در مرحله قبل را وارد کنید.

Image removed.

8. اگر لازم است طبق تصویر زیر گزینه های پیشرفته (advanced) را فعال کنید. البته اسم هاست ضروری است هر چند در ردیف گزینه های advanced قرار گرفته است.

Image removed.

طبق تصویر زیر به اطلاعات سایت خود را وارد کنید. همچنین باید آدرس ایمیل لازم برای ارسال ایمیل های دروپالی را مشخص کنید.

Image removed.

10. پس از انجام تنظیماتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، فایل settings.php بصورت اتوماتیک به حالت تنها خواندنی (read only) تبدیل می شود.
11 . اکانت خود را به عنوان مدیر سایت بسازید. این یک اکانت فراکاربری است که به تمام قسمت های سایت دسترسی دارد (اکانت اولیه). مهم ترین کار شما پس از طراحی سایت، ساختن یک اکانت دیگر با مجوزهای محدود مدیریتی است. تصویر زیر به شما نشان می دهد چطور می توانید اکانت مدیر بسازید.

Image removed.

12. بازه زمانی محل سکونت خود را تنظیم کرده، طبق تصویر پایین گزینه های پاک کردن URL ها و چک اتوماتیک فایل های به روزرسانی را فعال کنید. البته در این صورت باید پسوند mod_rewrite را در Apache یا ماژول بازنویسی URL مایکروسافت را درIIS 7,0 فعال کنید.

Image removed.

13. پس از اتمام این پروسه، ممکن است با برخی پیام های اخطار مواجه شوید. اما طبق تصویر زیر لینکی در صفحه وجود دارد که به شما اجازه می دهد وارد سایت خود شوید. حالا شما در حال استفاده از دروپال هستید.

Image removed.